Poskytuje informácie o prírodných hodnotách Národného parku Muránska planina. Nachádza sa v obci Muráň, neďaleko námestia pri ceste na Červenú Skalu. Nájdete tu stálu expozíciu národného parku.

Adresa:

Polyfunkčné centrum Správy NP Muránska planina
Muráň č. 355
049 01 Muráň

Kontakt: +421 903 298 419

Na uvedené telefónne číslo sa dovoláte iba počas letnej turistickej sezóny – t.j. od 1.6. – 30.9. kalendárneho roka v čase otváracích hodín.

AKTUÁLNE OTVÁRACIE HODINY:

pondelok – piatok:   ZATVORENÉ

sobota – nedeľa:      ZATVORENÉ

Dňa 30.9.2019 bola ukončená letná turistická sezóna v Informačnom stredisku Muráň. 

Stredisko bude opäť otvorené až v nasledujúcej letnej turistickej sezóne 2020 a to od 1.6. 

Ďakujeme za pochopenie.

VYDÁVANIE POVOLENIEK:

1. Sezónne povolenky pre motorové vozidlá:

Počas letnej turistickej sezóny od 1. júna do 15. septembra pre návštevníkov v priestoroch informačného strediska dostupné sezónne povolenky na vjazd motorovým vozidlom do územia  Národného parku Muránska planina na trase Muráň – Veľká lúka. Tieto povolenky platia počas celého týždňa (pondelok- nedeľa).

V prípade záujmu si povolenku môžete cez víkend vyzdvihnúť bezplatne v informačnom stredisku v čase otváracích hodín. Upozorňujeme návštevníkov, že počet povoleniek je obmedzený, preto odporúčame svoj záujem o vydanie povolenky na konkrétny dátum vopred nahlásiť na tel. č. +421 903 298 419.

Mimo letnej turistickej sezóny – t.j. od 16. septembra do 31. mája  sa v prípade záujmu o vydanie povoleniek na osobné motorové vozidlá obracajte na Obecný úrad Muráň a to v pracovných dňoch na tel. čísla +421 905 527 420 alebo 058 488 17 30. 

2. Celoročné povolenky pre autobusy:

V zmysle platného návštevného poriadku platí vydávanie povoleniek pre vstup dvoch autobusov denne do územia NP Muránska planina na trase sedlo Javoriny – Veľká lúka. Povolenky sú platné celoročne, t.j. v pracovné dni i počas víkendov a sviatkov počas celého roka.

Počas letnej turistickej sezóny – t.j. od 1. júna do 15. septembra si povolenku na autobus môžete vyzdvihnúť v priestoroch Informačného strediska Muráň počas otváracích hodín. 

Mimo letnej turistickej sezóny – t.j. od 16. septembra do 31. mája  si povolenku na autobus môžete vyzdvihnúť iba počas pracovných dní na Správe NP Muránska planina (ul. J, Kráľa 12, Revúca).