Poskytuje informácie o prírodných hodnotách Národného parku Muránska planina. Nachádza sa v obci Muráň, neďaleko námestia pri ceste na Červenú Skalu. Nájdete tu okrem predaja suvenírov aj stálu expozíciu národného parku, ktorá Vás prevedie históriou i prírodnými hodnotami tohto cenného územia. Nielen deťom sa zaiste budú páčiť exponáty jednotlivých druhov živočíchov, ktoré žijú na Muránskej planine. Srdečne Vás pozývame na jej prehliadku.

Adresa:

Polyfunkčné centrum Správy NP Muránska planina
Muráň č. 355
049 01 Muráň

Kontakt: +421 903 298 419

Na uvedené telefónne číslo sa dovoláte iba počas letnej turistickej sezóny – t.j. od 1.6. – 30.9. kalendárneho roka v čase otváracích hodín.

 

Aktuálne otváracie hodiny:

pondelok – nedeľa: ZATVORENÉ

V dňoch 28.9.2020 – 30.9.2020 (pondelok – streda) bude Informačné stredisko Muráň z prevádzkových dôvodov ZATVORENÉ.

Dňa 30.9.2020 bola ukončená letná turistická sezóna 2020 v  Informačnom stredisku Muráň.

Informačné stredisko bude opätovne otvorené v nasledujúcej letnej turistickej sezóne a to od 1.6.2021.

 

Potrebujete povolenku na vjazd motorovým vozidlom?

Na vjazd motorovým vozidlom do územia národného parku musíte použiť platné oprávnenie – povolenku, ktorú si umiestnite za čelné sklo vozidla na strane spolujazdca. S povolenkou sa môžete pohybovať iba na trase Muráň – Veľká lúka. Povolenka Vám neumožňuje jazdenie po iných účelových komunikáciách v rámci národné parku, veríme však, že toto obmedzenie dodržíte. V priestoroch Informačného strediska Muráň vydávajú dva typy oprávnenia na vjazd motorovým vozidlom do územia NP Muránska planina:

 

1. Povolenky pre osobné motorové vozidlá:

Počas letnej turistickej sezóny od 1. júna do 30. septembra pre návštevníkov v priestoroch informačného strediska dostupné sezónne povolenky na vjazd motorovým vozidlom do územia  Národného parku Muránska planina na trase Muráň – Veľká lúka. Tieto povolenky platia počas celého týždňa (pondelok- nedeľa).

V prípade záujmu si povolenku môžete cez víkend vyzdvihnúť bezplatne v informačnom stredisku v čase otváracích hodín. Upozorňujeme návštevníkov, že počet povoleniek je obmedzený, preto odporúčame svoj záujem o vydanie povolenky na konkrétny dátum vopred nahlásiť na tel. č. +421 903 298 419.

Mimo letnej turistickej sezóny – t.j. od 1.októbra do 31. mája  sa v prípade záujmu o vydanie povoleniek na osobné motorové vozidlá obracajte na Obecný úrad Muráň a to v pracovných dňoch na tel. čísla tel. čísla +421 918 590 237 alebo 058 488 17 30, e-mail: obec@muran.sk.

 

2. Povolenky pre autobusy:

V zmysle platného návštevného poriadku platí vydávanie povoleniek pre vstup dvoch autobusov denne do územia NP Muránska planina na trase Muráň – Veľká lúka. Povolenky sú platné celoročne, t.j. v pracovné dni i počas víkendov a sviatkov počas celého roka.

Počas letnej turistickej sezóny – t.j. od 1. júna do 30. septembra si povolenku na autobus môžete vyzdvihnúť v priestoroch Informačného strediska Muráň počas otváracích hodín. 

Mimo letnej turistickej sezóny – t.j. od 1. októbra do 31. mája  si povolenku na autobus môžete vyzdvihnúť iba počas pracovných dní na Správe NP Muránska planina (ul. J, Kráľa 12, Revúca).

 

V súvislosti so zamedzením šírenia ochorenia COVID 19 naša prevádzka dodržiava nasledovné bezpečnostné opatrenia:

  • pri vstupe do prevádzky prosíme používajte rúško alebo inú vhodnú alternatívu
  • dezinfikujte si ruky
  • dodržiavajte odstup (min. 2 m)
  • do priestorov Informačného centra vstupujte po jednom (neplatí pre rodiča s deťmi)

Ďakujeme, že sa riadite pokynmi personálu.